MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Wąbrzeźnie zostanie wyremontowany. Pacjentom będzie cieplej!

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Dyrekcja szpitala w Wąbrzeźnie liczy, że termomodernizacja szpitala zostanie zakończona do końca 2020 r.
Dyrekcja szpitala w Wąbrzeźnie liczy, że termomodernizacja szpitala zostanie zakończona do końca 2020 r. Karina Knorps-Tuszyńska
Wkrótce wyremontowane zostaną dwa budynki Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie. Dyrekcja dzięki termomodernizacji tych budynków liczy na poprawę warunków pobytu pacjentów i oszczędności dla szpitala. Głównym założeniem remontu jest bowiem skuteczniejsze ogrzanie szpitala. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pacjentom będzie w nim cieplej już w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

- Modernizacja obejmie dwa budynki, w których obecnie funkcjonują: pracownia rehabilitacyjna, poradnie specjalistyczne. Jeden z nich powstał w 1902 r., drugi pod koniec XIX w.

- mówi Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie.

Jak czytamy w projekcie budowlanym dołączonym do dokumentacji przetargowej, budynek nie spełnia obecnie wymaganych standardów energetycznych. Co zatem ma zostać zmienione, aby te standardy zostały spełnione? Laboratorium z 1902 r. o powierzchni ok. 913 m² oraz przychodnia specjalistyczna o powierzchni ok. 1 tys. 341 m² będą miały ocieplone ściany i dach, wymienione zostaną w nich okna i drzwi, zmodernizowane instalacje ciepłej wody i systemu grzewczego centralnego ogrzewania, zamontowane zostaną także nowe grzejniki i wymienione zostanie oświetlenie wewnętrzne na energooszczędne typu LED.

Polecamy:

- Po remoncie wszystkie budynki będą spełniały normy efektywności energetycznej, co powinno wpłynąć na zmniejszenia kosztów ich ogrzewania i oświetlenia, poprawi się estetyka budynków oraz warunki pobytu pacjentów i pracy personelu szpitala

- zapewnia Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala w Wąbrzeźnie.

Termomodernizację budynków wąbrzeskiego szpitala wykona przedsiębiorstwo "WO-BUD" Wojciech Młodziejewski z Wąbrzeźna za 1 mln 934 tys. zł, ale koszt wszystkich prac związanych z modernizacją szpitala szacowany jest na poziomie 2 mln 108 tys. zł.

Na inwestycje zapewniona jest dotacja w wysokości 1 mln 648 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Prace mają zostać zakończone - zgodnie z dokumentacją przetargową - w ciągu 8 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Umowa ta powinna być podpisana jeszcze w tym tygodniu. Jak jednak podkreśla Marta Pióro, rzecznik prasowy spółki Nowy Szpital zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec obecnego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wabrzezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto