Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niebawem ruszą pierwsze zabiegi usunięcia zaćmy w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie

Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska
Niebawem rozpoczną się operacje usuwania zaćmy w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie.
Niebawem rozpoczną się operacje usuwania zaćmy w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie. Joanna Urbaniec / Polskapresse/ zdjęcie ilustracyjne
Od początku roku Nowy Szpital w Wąbrzeźnie ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na zabiegi usunięcia zaćmy. Niebawem planowane są pierwsze zabiegi.

W Wąbrzeźnie mają być wykonywane zabiegi usuwania zaćmy. Są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent objęty ubezpieczeniem zdrowotnym nie ponosi żadnych kosztów wizyt i badań związanych z operacją.

Podpisaliśmy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu udało nam się stworzyć nowy oddział okulistyczny jednego dnia. Został on wyposażony w nowoczesny sprzęt - mówi mówi Piotr Połoński z grupy Nowy Szpital.

Operacje będą wykonywali lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Podczas całego zabiegu o pacjenta dba lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna, co jest ważne w przypadku osób w podeszłym wieku.

Zasady pracy oddziału

Każdy pacjent, który otrzymał skierowanie do szpitala od lekarza okulisty na operację usunięcia zaćmy, może zapisać się na wizytę kwalifikującą do wpisu na listę oczekujących na zabiegów w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie. Pacjent może zarejestrować się na wizytę osobiście lub telefonicznie. Pracownik rejestracji ustala termin wizyty kwalifikującej do wpisu w kolejkę do operacji zaćmy. Wizyta odbywa się najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem.
W wyznaczonym dniu pacjent przychodzi z dowodem osobistym oraz oryginałem skierowania. Podczas wizyty kwalifikującej przeprowadzane są:

  • badanie ostrości wzroku pacjenta,
  • stan zaawansowania zaćmy
  • i badanie dna oka.

Na podstawie badań lekarz okulista weryfikuje, czy pacjent spełnia kryteria wpisania na listę oczekujących na operację zaćmy refundowaną przez NFZ.
 
Pacjent, który czeka w kolejce na operację usunięcia zaćmy, jest informowany o terminie badania kwalifikacyjnego do operacji połączonego z konsultacją anestezjologiczną.
Po szczegółowych badaniach diagnostycznych ustalone zostaną dokładna data oraz godzina operacji.

Operację zaćmy wykonuje się metodą fakoemulsyfikacji – czyli usunięcia zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków.
Wszystkie informacje można uzyskać pod nr telefonu: 503 455 924 w godz. 7 - 14.35. Zabiegi mają ruszyć w lutym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wabrzezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto